Jak na dřevostavbu

Postup při výstavbě našeho bydlení.

Zateplení soklu

Původně jsem se zateplením soklové části domu nechtěl vůbec zabývat. Měli jsme v úmyslu obložit sokl jen lámaným kamenem. Nakonec rozhodnutí padlo nečekaně na konci léta, kdy jsme  „opět“ začali válčit s mravenci. Nakonec ale musím konstatovat, že  s přicházející zimou zateplení soklové části výrazně ovlivnilo stabilitu teploty v domě.

Nezateplený sokl - měřená teplota u země

Nezateplený sokl – měřená teplota u podlahy 20,8°C

Nezateplený sokl - měřená teplota metr od země

Nezateplený sokl – měřená teplota metr od podlahy 23,6°C

K zateplení jsme použili extrudovaný polystyren o tloušťce cca 30 mm a více, v závislosti na rovnosti soklové části základové desky. Pro lepení jsme použili lepící pěnu PERI BOND, která dokonale vyplňovala nerovnosti. Musím tento způsob lepení ohodnotit jako rychlý a bez problémů zvládnutelný svépomocí. Jedinou nepříjemností je, že po přilepení je potřeba desky fixovat proti odtlačení a posunu, dokud pěna řádně nevytvrdne. Po vytvrzení jsme ještě všechny případné mezery dovyplnili lepící pěnou. Na polysteren jsme následně natáhli perlinku a teď už jen čekáme na zedníka, aby nám natáhl soklovou omítku.

Zateplený sokl - měřená teplota u země

Zateplený sokl – měřená teplota u podlahy 23,8°C

Zateplený sokl - měřená teplota metr od podlahy

Zateplený sokl – měřená teplota metr od podlahy 24,1°C


Nalepený polystyren

Komentář k “Zateplení soklu”

 1. Fibichovi :

  Dobrý den,
  nemůžu najít zateplení celé stavby. Jen by mě zajímalo čím jste zateplovali? Fasádní minerální vatou nebo polystyrenem? Děkuji
  Fibichová

Přidat komentář

 • Fotogalerie

  11images

 • Komentáře

 • Depositphotos
 • CZIN.eu

  Copyright © 2010, Libor Paláček, Jak na dřevostavbu