Jak na dřevostavbu

Postup při výstavbě našeho bydlení.

Schodiště

Otvor pro schodiště měl poměrně „luxusní rozměry“, 2,57  x 2,57 m. Schodiště jsme chtěli dřevěné samonosné, jednou zatočené o 180°. Dost nás překvapilo, když jsme při oslovení několika stolařských firem narazili na odmítnutí, že takové schodiště nejsou schopni vyrobit.

Návrh schodiště

 Původní návrh schodiště

 

Stavba schodiště

Vstup na schodiště

Vstup na schodiště

Nakonec jsme na doporučení oslovili firmu schodiště Sládek. Majitel velice ochotně přijel, vše si vyměřil a navrhl několik možných řešení. Proti původnímu návrhu, se nám ale nakonec zalíbila varianta s rohovou podestou. Schodiště je z bukového masivu. Spokojeni jsme byli i s cenou a termínem dodání, takže bylo rozhodnuto.

Výroba schodiště trvala cca 3 týdny a  montáž  jeden den. Vše proběhlo na profesionální úrovni a s výsledkem jsme velice spokojeni.

 

Půdní schody

Vzhledem k typu domu (dřevostavba) nám projektant navrhl protipožární stahovací schody.  U známých jsme si prohlédli stahovací schody od firmy JAP a dále jsme se při výběru již nerozmýšleli. Asi největším problémem bylo nachystat stavební otvor. Vlastní montáž proběhla bez problémů svépomocí.

Stavební otvor pro půdní schody

 Stavební otvor

Půdní schody

Půdní schody

Komentář k “Schodiště”

 1. Halmesova :

  Dobry den, schodite z prizemi do patra se nam moc libi a radi bychom se vas zeptali, na kolik takove schody prijdou. Dekuji. Halmesova.k.

 2. admin :

  Cena našeho schodiště byla něco kolem 70 tis. Touto cenou se ale nadá řídit. Závisí na výšce, šířce, typu zábradlí aj. Doporučuji vám domluvit se s panem Sládkem na osobní návštěvě a schodiště vám nacení. Byl velice ochotný a myslím si, že budete spokojeni viz. < http://www.schodiste-sladek.cz/inpage/cenik-schodist/ >

 3. Radim :

  Dobrý den,
  chtěli bychom se zeptat, jak jste měli nachystaný prostor pod schodištěm. My máme stejné schodiště i tu místnost. Jenom nám není jasné jaký je postup při realizaci. Jestli se dává prvně dlažba pod celé schodiště a pak schody, potom sádrokarton vedle schodiště co tvoří tu místnost. Nebo musí být prvně vytvořena nějaká příčka a na tu se dělá schodiště?

  Děkujeme Radim.

 4. admin :

  Dobrý den, schodiště jsme stavěli přímo na anhydrit. Příčka se dodělávala až do namontovaného schodiště. Klasicky CW UW profily a sádrokarton. Přidal jsem foto stavby schodiště do článku.

 5. Radim :

  Děkujeme.

Přidat komentář

 • Fotogalerie

  11images

 • Komentáře

 • Depositphotos
 • CZIN.eu

  Copyright © 2010, Libor Paláček, Jak na dřevostavbu