Jak na dřevostavbu

Postup při výstavbě našeho bydlení.

Dešťová kanalizace

Okapy a svody ze střechy nám ještě realizovala stavební firma. Na zemní práce jsme si poté domluvili malý bagr, který nám vykopal odvody od domu a vsakovací jámu 3 x 2 x 2m (délka x šířka x hloubka).

Nakoupili jsme KG instalační materiál (trubky, kolena, t-kusy aj.) a celkem bez problémů jsme si veškeré propojení provedli sami. Pro zvýšení kapacity vsakovací jámy jsme zakoupili dva kusy vsakovacích tunelů Graf 300 včetně dvou zakončovacích čel. Vsakovací jámu jsme částečně vyplnili struskou, napojili a umístili vsakovací tunely. Jako odvzdušňovací komínek jsme použili metrovou KG trubku.

Pro zabránění zanášení tunelů nečistotami jsme je překryli geotextýlii  a zasypali struskou. Na strusku jsme opět položili geotextýlii a hlínou dorovnali s okolím. Vsakování je plně funkční a bez problémů pojme jak přívalové deště, tak i jarní tání.

Komentář k “Dešťová kanalizace”

 1. MICHAL F :

  DOBRY DEN CHTEL BYCH SE POPTAT KOLIK MATE MISTNOSTI A JEJICH m2. A KOLIK VAS CELA STAVBA STALA SE VSIM VSUDY? MOC DEKUJI

 2. admin :

  Dole obývací pokoj spojený s kuchyní, pokoj pro hosty a koupelna. Nahoře 3 pokoje, šatna a koupelna. Zastavěná plocha 148m2. Zastavěná plocha bez garáže a bez plochy pod balkónem cca 92m2. Cena zatím cca něco přes 2,8 mil. bez pozemku. Hodně věcí ale doděláváme svépomocí.

 3. Vláďa Anděl :

  Dobrý den,
  hledal jsem něco o vsakovací jámě pro dešťovou kanalizaci. Teď to zrovna na zahradě dělám. Ta vaše jáma je obrovská, předpokládám že to vsakujete do hlíny. Já stavím v polabské nížině, na písku. Do 0,5 m mám málo propustnou hlínu s jílem, potom je písek. Hladinu spodní vody mám v 1,3 m. Vsakovací jámu mám 120×120 cm a hlubokou 80 cm, voda se vsakuje do písku. Na do jsem dal 20 cm kačírku z místní pískovny, na to trubku. Konec trubky je překrytý betonovou tvárnicí, pod ní je prázdný prostor. Všechno je zase zasypané kačírkem (20 cm), na tom polystarén a zasypané hlínou. Myslím že sousedi mají jámy ještě menší.
  http://vaelektronik.cz/dum/dum.html

 4. admin :

  Odvod dešťové vody včetně likvidace vody na pozemku (vsakovacího systém) jsme museli mít zpracován pro stavební úřad. Projekt obsahuje výpočty průměrných úhrnů srážek v oblasti a také samozřejmě závislosti na podloží. Rovněž výpočty tloušťky svodů atd. Tak mě trochu překvapuje, že to po vás nikdo nechtěl (usuzuji podle řešení jámy od oka).
  Pokud chápu dobře, máte jímku vyplněnou kačírkem. Proto mi uchází smysl překrytí vsakovací jámy polystyrenem ve vámi popisovaném řešení.

Přidat komentář

 • Fotogalerie

  11images

 • Komentáře

 • Depositphotos
 • CZIN.eu

  Copyright © 2010, Libor Paláček, Jak na dřevostavbu